• شرکت ملی نفت ایران
  • شرکت ملی گاز ایران
  • شرکت ملی صنایع پتروشیمی
  • شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

  1. در منوي فهرست محصولات با کليک بر دکمه افزودن پنجره‌اي مطابق شکل زير باز مي‌شود. این صفحه فهرست محصولات شرکت شما را نمایش می‌دهد. در دفعه اول که هنوز محصولی اظهار نشده است این فهرست خالی است. می‌توانید با کلیک بر گزینه افزودن اقدام به افزودن محصول جديد نماييد و همچنین با دابل کلیک بر روی یک از محصولات می توان اقدام به ویرایش آن نمایید.
  2.  
  3. تذکر مهم: پس از ثبت محصول، وضعیت محصول درج شده در "انتظار تایید" خواهد بود و پس از انجام و نهایی شدن فرایند ارزیابی صلاحیت وضعیت محصولاتی که "تایید" و یا"عدم تایید" بوده، به هیچ عنوان قابلیت حذف و ویرایش ندارند و در صورت نیاز به اعمال تغییر بروی آنها مراتب را به کمیته ارزیاب پرونده خود اطلاع دهید.   

8.png


پنجره افزودن محصول جهت معرفی محصولات برای سازندگان و یا تامین کنندگان ظاهری مشابه تصویر زیر دارد:


11-(2).png

در پنجره افزودن محصول، 

 ایرانکد: نخستین پارامتر مربوط به ایرانکد محصول و مختص به منابعی است که کد 16 رقمی ایرانکد محصول خود را از سایت ایرانکد خریداری کرده باشند.لازم به ذکر است دریافت ایرانکد 16 رقمی محصول جهت تکمیل پرونده خوداظهاری اجباری نیست و جهت درج محصول جدید میتوان از روش های دیگر نیز در همین پنجره تعبیه شده استفاده نمود.

نحوه استفاده از ایرانکد محصولات

نکته : در حال حاضر پارامترهای نام محصول و نام لاتین محصول غیر قابل ویرایش و پر شدن آن توسط سیستم مشروط بر خرید ایرانکد 16 رقمی و انتخاب آن است.

شرح محصول: پارامتر شرح محصول مربوط به معرفی محصول مورد نظر در حدود یک الی دو خط، به صورت مختصر می باشد، به جرات میتوان گفت اطلاعاتی که منابع در این بخش وارد میکنند جز بخش های مهم اظهار آن محصول بوده لذا در نحوه ورود اطلاعات دقت لازم به عمل آورده، زیرا به دفعات پیش می آید که  نفتکدهای ارایه شده توسط سیستم کاملا منطبق به محصول ارایه شده از سوی وندور نیست و تنها راه اعلام دقیق این محصول از طریق شرح محصول می باشد. 

گروه کالایی اصلی : شامل 2 رقم است که راهنمای آن تعبیه شده در داخل کارتابل، همچنین در بخش راهنمای تامین کنندگان و در صورت وجود ابهام و سوال با شماره های اداره کل نظام تامین کالای وزارت نفت موجود در صفحه اولیه سایت تماس حاصل فرمایید.

مشاهده گروههای کالایی اصلی

نوع: مربوط به نوع فعالیت منبع اعم از سازنده و تامین کننده است.

نکته : تامین کنندگان (کسانیکه محصولی از خارج کشور به صورت نماینده وارد میکنند) ملزم به تکمیل محصولات بوده و می بایست در بخش شرح محصول برند و کشور سازنده محصول را ذکر نمایند.

نفتکد: ساختار نفتکد شامل 2 قسمت جستجو است با فرمت روبرو :    Untitled12.png

این ساختار طبق تعریف کدها در سامانه شامل 16 رقم است و 7 رقم سمت چپ آن مریوط به طبقه بندی اصلی کالا، 5 رقم وسط ایرانکد (در نفتکد 5 رقم مربوط به وزارت نفت و غیر قابل ویرایش است) و 4 رقم سمت راست که مربوط به زیر گروه کالای انتخابی است و کالا را با جزییات بیشتری نمایش می دهد.
1) جستجوی کالا در کادا: با کلیک بر Untitled12.png سمت چپ 55555 به سمت سایت کادا:سامانه کدینگ سازمانی  هدایت شده و کالای مورد نظر خود را با جستجو در ساختار درختی و انتخاب کد مربوطه تولید شده جهت انتقال به نفتکد پیدا نمایید.

 15.png


2) انتخاب کد از بانک اطلاعاتی سامانه: با کلیک بر Untitled12.png  در قسمت روبروی نفتکد و سمت راست 55555 پنجره جدیدی باز میشود که شامل 
تعداد اقلام موجود در سامانه است، این بخش دارای جستجو است و با وارد کردن نام محصول  مطابق بر فرمت ارایه شده در همان پنجره محصول خود را جستجو نمایید. برای مثال،  جهت پیدا کردن گندم پوست کنده 500 گرمی در ابتدا کلمه گندم را جستجو و پس از کم شدن تعداد اقلام  با تایپ  فرمت منطبق بر ردیف محصولات موجود به صورت،" گندم، پوست کنده  "، مجدد جستجو کنید، در این حالت تعداد صفحات در هر مرحله کمتر و تعداد اقلام جزتر میگردد، در نهایت با پیروی از همین ساختار جستجو، محصول مورد نظر خود را با دابل کلیک کردن برروی ردیف نمایش داده شده انتخاب نمایید.


13.png


نکته :4 رقم سمت راست مربوط به 4 رقم سمت راست که مربوط به زیر گروه کالایی است و کالا را با جزییات بیشتری نمایش می دهد و در مورد تمامی کالاها تعریف نشده است لذا انتخاب 4 رقم سمت راست پس از انتخاب کدها از ساختار جستجوی سمت چپ 55555 نفتکد اجباری نیست و سیستم به صورت پیش فرض آن را با 4 رقم  صفر پر میکند.
 
پس از انتحاب نفتکد، فیلد مربوط به شرح نفتکد توسط سیستم اتوماتیک پر میگردد. در صورت عدم وجود نفتکد در سامانه برای کالای مورد نظر می بایست اقدام به خرید ایرانکد 16 رقمی محصول از سایت  http://irancode.ir نمود.

MESC:  کدهای تعریف شده وشناخته شده در وزارت نفت است که سومین راه جهت جستجوی کد محصول مورد نظر است، در صورت انتخاب محصول از طریق آن  نفتکد نیز به صورت اتوماتیک پر میشود. اما انتخاب mesc در صورت استفاده از نفتکد یا ایرانکدمحصول اجباری نیست.

قیمت پشتیبانی--استاندارد محصول:  بخش قیمت پشتیبانی و استاندارد محصول شامل پارامتذهای تکمیلی در مورد محصول انتخابی است و پرکردن آن اختیاری است.

مشخصات فنی:  در صورتیکه نوع فعالیت منبع سازنده بوده و در بخش نوع سازنده را انتخاب نماید، پرکردن موارد آن اجباری بوده و حجم مطالب بارگذاری در هر پارامتر تا سقف 3 مگابایت می باشد.

در انتها پس از پر کردن موارد خواسته شده دگمه ثبت را کلیک نموده و محصول اضافه یا ویرایش شده می بایست در قسمت  مدیریت محصول 
نمایش داده شود.