• شرکت ملی نفت ایران
  • شرکت ملی گاز ایران
  • شرکت ملی صنایع پتروشیمی
  • شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایرانقابل توجه کاربران سامانه در شرکت های تابعه
برای استفاده از قابلیت های جستجو بصورت کامل و مشاهده اطلاعات کامل هر منبع موجود در فهرست بلند، وارد کارتابل خود شوید (نیازمند توکن؛ و دسترسی صرفا برای کاربران شرکتهای تابعه) و "جستجوی منابع" را انتخاب نمایید.

 

با توجه به تصویر بالا دقت فرمایید که کلیدواژه ای که قصد جستجوی آن را دارید باید در باکس "جستجو: " وارد شود.

اگر تیک مارک "جستجوی عین عبارت" تیک شده باشد، فقط نتایجی بازگردانده می شود که عینا در متن محصولات مندرج باشد (این تیک فقط در جستجوی شرح محصول فعال است). مثال:
اگر عبارت "ورق گالوانیزه" جستجو شود تمام وندورهایی به عنوان نتیجه بازگردانده می شود که شامل واژه های ورق و گالوانیزه باشد یعنی مثلا اگر در محصول شرکتی "ورق موجدار گالوانیزه" هم درج شده باشد، جزو نتایج لیست می شود. ولی اگر تیک مارک "جستجوی عین عبارت" تیک خورده باشد "ورق موجدار گالوانیزه" جزو نتایج نخواهد بود و سامانه فقط نتایجی را برمی گرداند که دقیقا عبارت "ورق گالوانیزه" را داشته باشند.

نکته 1: منابع از نوع "تامین کننده محلی" صرفا در خریدهای سطح جزء (زیر بیست میلیون تومان) قابل انتخاب هستند. سایر انواع منابع در همه سطوح خرید قابل انتخاب هستند.

نکته2. شرکتهای تامین کننده محلی نیازی به دریافت توکن، ثبت نام و خوداظهاری ندارند. از سایر منابع خواسته شده است که حتما توکن دریافت کرده و اقدام به خوداظهاری اطلاعات نمایند.

در مراحل فرایند خرید هم امکان انتخاب منابع برای خرید وجود دارد که در مراحل آموزش و عملیاتی سازی سامانه در هر شرکت تابعه، به آن پرداخته شده است.

دقت فرمایید که در هنگام جستجو تنظیمات کی بورد شما فارسی باشد به شکل زیر:

برای شناسایی این که آیا اینک در حال استفاده از کیبورد فارسی هستید یا عربی دقت نمایید که «ک» عربی برخلاف «ک» فارسی سرکاف ندارد و ء روی آن قرار دارد. هم‌چنین «ی» عربی نیز دارای دو نقطه در زیر خود می‌باشد.

 در صورتی که به هر دلیلی مشکل کی بورد شما حل نشد و همچنان ی بصورت ي تایپ میشود ، این فایل را دانلود و نصب کنید (راهنمای نصب و استفاده).


قابل توجه کاربران سامانه در شرکت های زیرمجموعه بهداشت و درمان
برای جستجو در منابع بهداشت و درمان از مسیر زیر فرم مربوطه را باز کنید:
منو --> مدیریت امور منبع یابی ---> جستجوی منابع-بهداشت و درمان

در این فرم جستجو مشابه فرم عمومی جستجوی منابع است ولی امکان جستجوی 10 فیلد اطلاعاتی برای محصول هم به آن اضافه شده است.